Kuidas VITS alguse sai?

Igal lool on oma algus ja sellest blogipostitusest saab lugeda, kuidas sai alguse VITS ehk Virtuaalne Töökeskkonnaspetsialist?

Oleme Kristiga tegelenud juba pea 10 aastat töötervishoiu ja tööohutuse valdkonnas. Juhime ja arendame ettevõtet nimega Riskianalüüs OÜ, mis pakub ettevõtetele töötervishoiu ja tööohutuse teenuseid. Olgu märgitud, et iga organisatsioon, kus on vähemat üks töölepinguline töötaja, peab tegelema töötervishoiu ja tööohutusega.

Üks hetk märkasime, et üsna palju oli selliseid ettevõtteid, kellel endal ei ole aega töötervishoiu ja tööohutusega tegeleda, kuid meiesuguselt ettevõttelt teenuse sisseostmine oli kallis. Kasumiaspektist on tegemist kadunud potentsiaalse rahaga. Seega sai mõeldud, et peaks olema mingi programm, mis selliste ettevõtete elu lihtsamaks teeks. Veeretasime seda mõtet Kristiga niipidi ja naapidi ning saime mingi aimduse, mida me tahame, et see kurikuulus programm teeks.

Samal ajal käis üleskutse kandideerida äriidee konkurssile “Ajujaht” ja tundus, et see võiks see koht olla, kust oma ideed edasi arendada ja ehk ka rahastust saada. Mõeldud tehtud ja VITS sai TOP100-sse ja sealt edasi top30-sse:)

Ajujaht andis meile väga palju väärtuslikke mõtteid ja võimalusi oma äriidee läbi mõelda. Saime sellel ajal oma esimese arendaja ja saime ka valmis nö tasuta versiooni, mida on teil juba praegu võimalik kasutada.

Nii sai VITS alguse. Loodame, et ta meeldib teile sama palju, kui meile 🙂

Peatse kohtumiseni,

Jaanika Jelistratov

VITS asutaja/tegevjuht

info@vits.ee